Літній патріотичний табір для дітей м. Харків

20.08.2016

З 7 по 14 серпня Громадською спілкою «Крила 8 сотні» за підтримки БФ «Сестра милосердя» був організований та проведений літній патріотичний табір. На базі спеціалізованого центру реабілітації було гостинно прийнято дітей з родин учасників антитерористичної операції та волонтерів.

У табір до Харківської області з’їхалося багато школярів, в тому числі і юні мешканці селища Артема Станично-Луганського району Луганської області. На їхній малій батьківщині ситуація вже третій рік залишається вкрай напруженою, і тому дуже важливо було дати дітворі хоча б на якийсь час поринути в безтурботне дитинство: з відпочинком на природі, купанням в річці та  риболовлею, цікавими іграми й піснями біля вогнища.

Приїхавши до табору, школярі з території, зачепленої бойовими діями, відрізнялися спочатку від інших принишклістю та обережністю: уникали прогулянок незнайомою місцевістю, боялися мін-розтяжок і тому не ходили в ліс. Навіть річку Сіверський Донець багато малюків вперше побачили і змогли покупатися, лише приїхавши на Харківщину, а зовсім не на рідній луганській землі.

За тиждень у таборі зміни в поведінці були очевидні: діти психологічно «розтанули», їхні очі світилися життям. Отже маємо надію, що чудесний задум повернути малечі із зони АТО справжнє дитяче літо здійснився.

Програма для дітей була організована із акцентом не на пасивний відпочинок, а на фізичну активність і нові враження. Було здійснено поїздку до Екопарку Фельдмана, кінно-спортивного клубу, музею історії телебачення, музейної частини харківського авіаційного заводу. Дуже багато емоцій викликала екскурсія до музею-діорами афганської війни.

Особливу радість учасникам табору принесла поїздка до військової частині 92-ї окремої механізованої бригади. В 2015 году «дев’яносто друга» стояла біля Станиці Луганської і окрім власне оборонних завдань усіляко допомагала мешканцям району. Військові зробили ремонт у місцевій школі, і тепер у учнів з’явилася можливість особисто подякувати своїм захисникам.

У складні часи пережити незгоди простіше, якщо допомагати один одному. Це підтвердили діти-учасники табору і власними силами організували концерт подяки, запросивши на нього учасників АТО. Пісні, що єднали серця, надихали і давали надію, стали найкращим завершенням програми літнього патріотичного табору.