Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Комплексна реабілітація учасників бойових дій, у тому числі тих, що мають фунціональні обмеження: Міждисциплінарні аспекти”

Які проблеми постають перед людиною після повернення з війни?  Як допомогти людині, травмованій не лише психологічно, але й фізично?Що потрібно для відновлення втрачених функцій, здоров’я, зв’язків, душевної рівноваги, доходу врешті-решт? Що і як потрібно робити самому комбатанту та членам його родини, щоб реалізуватися та знайти своє нове самодостатнє місце в мирному житті?Які виклики постають перед суспільством,державними та громадськими інституціями щодо вирішення проблем військових, які захищали Батьківщину?
На ці та багато інших запитань були дані відповіді учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю на тему: «КОМПЛЕКСНА РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ, У ТОМУ ЧИСЛІ ТИХ, ЩО МАЮТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ: МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ АСПЕКТИ», яка відбулась 8-9 грудня 2017 року у Харкові на базіУкраїнського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності.

На разі, коли українці котрий рік поспіль змушені зі зброєю в руках відстоювати свою незалежність, чимало захисників зазнали непоправних психологічних, та фізичних травм, що обмежують їхні  можливості. Проте, ці мужні та сміливі люди, не дивлячись на проблеми та труднощі, що виникають у них у зв’язку з функціональними обмеженнями, а також певною непристосованістю соціуму до їх специфічних потреб, прагнуть і мають надалі бути активними, повноцінними громадянами українського суспільства.

Сприяти вирішенню зазначених завдань, пов’язаних з реінтеграцією та реабілітацією учасників бойових дій і мав на меті захід.

Зокрема, активність учасників конференції була спрямована на висвітлення проблем і перспектив медичної та медико-соціальної реабілітації учасників бойових дій у тому числі тих, що живуть з інвалідністю. Окрему увагу було приділено психологічним, соціальним та соціально-психологічним аспектам повернення до мирного життя комбатантів з обмеженими фізичними можливостями. Важливу та корисну інформацію було  отримано при розширеному обговоренні технічних та інженерних особливостей протезування й обслуговування протезів. Своїм досвідом впровадження успішних програм комплексної реабілітації та супроводу учасників бойових дій,у тому числі тих, що живуть з інвалідністю, поділилися фахівці з різних куточків України.

Серед організаторів та учасників конференції були науковці та практики, лікарі, психологи, реабілітологи, волонтери, що мають багаторічний досвід кризової допомоги та комплексної реабілітації комбатантів, учасники АТО та інших збройних конфліктів  та члени їх родин, а також представники громадських організацій, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Учасникам заходу було запропоновано, крім пленарного та секційних засідань і обговорень, ознайомлення з останніми доробками фахівців Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності.

Майстер класи з тілесно-орієнтованої психотерапії та сугестивної технології у реабілітації, практичний семінар ”Аерокріотерапія як елемент комплексної реабілітації ” на базі «Центру психосоматичної реабілітації ветеранів АТО» у складі  «Інституту прикладної кріології».

На базі «Центру психологічної реабілітації воїнів АТО», який створено в приміщенні колишнього дитячого табору ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» зусиллями благодійного фонду «Сестра милосердя», були проведені зустрічі з учасниками бойових дій.

Ця конференція дала унікальну можливість лікарям, психологам, інженерам, соціальнім працівникам та волонтерам поєднати зусилля та досвід щодо комплексної реабілітації учасників бойових дій та комбатантів з  обмеженими можливостями.

Фотозвіт:


Posted on: 09.12.2017, by :