«Крила 8 сотні» на парламентських слуханнях

19.10.2016

19 жовтня представники «Крил 8 сотні» були присутні на парламентських слуханнях.  Засідання було присвячено темі «Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їхніх родин: стан і перспективи».

Впродовж тригодинного обговорення піднімалися теми соціально-психологічної реабілітації бійців, забезпечення учасників АТО медикаментами, програма будівництва житла для сімей загиблих і т.п. Обговоривши понад два десятка питань, стало зрозуміло, що в основному проблеми існують не тільки і не стільки через законодавчі прогалини. Навіть гарний закон залишиться лише збіркою побажань, якщо не прийняти підзаконні акти, не внести зміни в службові інструкції, не прописати строки виконання і чітку відповідальність за недбалість.

На слуханнях прозвучала пропозиція щодо створення спеціального Міністерства ветеранів і передоручення йому всіх питань щодо учасників АТО та їхніх родин. Серед рішень, які можливо здійснити у стислі терміни, цікавою здається пропозиція формування єдиної стратегії інформування ветеранів, щоб всі вони мали повне усвідомлення щодо своїх прав та соціальних гарантій.

Всі зауваження було передано до парламентського комітету у справах ветеранів. Передбачається, що на наступних слуханнях мають бути присутні не лише законодавці, учасники бойових дій та волонтери, а й представники Кабміну. 

На сьогодні число учасників антитерористичної операції досягло 280 тис. Офіційний статус учасника бойових дій отримали 266 тис. осіб.