День вшанування учасників бойових дій

14.02.2017

17 лютого, у Центральному будинку офіцерів ЗСУ, відбулись урочисті заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану. В урочистому зібранні взяв участь Президент України Петро Порошенко, Міністр оборони України, начальник Генерального штабу.

Глава держави висловив щиру подяку героям та їхнім родинам від всього українського народу, за подвиг і самопожертву. Пам’ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання. Президент вручив Державні нагороди воїнам-афганцям: 34 героя отримали орден «За заслуги», п’ятеро - орден «За мужність» ІІІ ступеня, один - орден Данила Галицького, троє - медаль «За військову службу Україні».

В своїй промові голова держави згадав бойовий настрій 8-ї «афганської» сотні під час Революції Гідності. «Багато хто з присутніх у цьому залі пам’ятає наші зустрічі в палатці 8-ї сотні, наші довгі розмови і тверду переконаність в нашій перемозі. Бо ніколи в афганців сумнівів у нашій перемозі не було», - зазначив Петро Порошенко.

Перераховуючи героїв-ветеранів, які віддали життя, захищаючи Батьківщину, президент особливо відзначив легендарного командира «афганської» сотні Самооборони Майдану - старшого сержанта Олега Міхнюка, якому посмертно було присвоєно високе звання Героя України.

Побратимів привітав голова Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану Сергій Куніцин. Ветерани згадували на зустрічі тих, хто зараз встав на захисті Батьківщини. За офіційними даними, 129 воїнів-афганців служать у складі Збройних Сил України, 13 – в лавах Нацгвардії, 180 - Державної прикордонної служби. Багато приєдналося до загальнонаціонального волонтерського руху.

Оксана Білозір, народний депутат, народна артистка України яка виступала ще перед молодими хлопцями в Афганістані, із задоволенням подарувала хлопцям-афганцям нинішнім, свої пісні. Також група «Контингент» повернула присутніх своїми піснями в часи війни в Афганістані, в яких говориться про чоловічу дружбу та мужність.