Затверджено рекомендації парламентських слухань щодо соцзахисту учасників АТО

10.02.2017

9 лютого Верховна Рада затвердила рекомендації осінніх парламентських слухань, присвячених соціальному захисту учасників АТО, на які були запрошені представники ГС «Крила 8 сотні».

Учасники заходу виокремили тоді кілька основних проблем, з якими стикаються учасники АТО, їхні родини. 9 лютого парламент зробив перший крок до подолання бюрократичних перешкод.

  1. Кабміну доручено опрацювати питання щодо створення Міністерства України у справах ветеранів, а також виокремити учасників АТО в окрему соціальну категорію із наданням відповідного статусу (зараз учасники АТО законодавством прирівняні до інших учасників бойових дій).
  2. Ще одна законодавча ініціатива має стосуватися добровольчих формувань, що так і не ввійшли до складу ЗСУ чи Нацгвардії. За бійцями з таких батальйонів планується закріпити відповідний статус.
  3. На слуханнях відмічалося, що дуже часто учасники АТО не можуть отримати гарантовану їм законом землю, через те, що місцева влада не має планів зонувань населених пунктів.Обласним радам, Київраді та КМДА доручено якнайшвидше  затвердити або план зонування, або детальний план території.
  4. Вирішено прискорити розгляд та прийняття закону про житлові програми для учасників АТО.  
  5. На слуханнях підкреслювалося, що за роки проведення АТО так і не з’явилося системи інформування воїнів про їхні  соціально-правові гарантії про демобілізації, у випадку поранення і т.д. Поки не затверджено такий порядок, уряд має забезпечити учасників АТО інформаційним супроводом.

Звітувати перед Верховною Радою про виконання рекомендацій Кабінет міністрів повинен до 1 вересня 2017 року.