Фінал фотопроекту «Великий тато України»

27.01.2017

Мужні чоловіки, балади про звитягу древніх воїнів та згадки про не менш сміливих воїнів сьогодення – таким запам’ятається фінал благодійного фотопроекту «Великий тато України», що відбувся 27 січня в Києві.

Проект був організований громадським об’єднанням «Крила 8 сотні», благодійним фондом «Єдність побратимів» та РК «Київ-Софія». Жіноча рада проекту обрала серед відомих українців тих, хто справді достойний називатися хорошим батьком. Зірки спорту, музиканти, лікарі, викладачі, підприємці, бійці і волонтери АТО перевтілилися у великих київських князів і в такому ефектному фотообразі з’явилися на сторінках ексклюзивного календаря.

Сучасним уособленням великих постатей князівської доби стали Василь Вірастюк, Олег Скрипка, музиканти Тарас Компаніченко і Орест Криса, лікар-нейрохірург Андрій Гук, військовий Мирослав Коптило, підприємець Віталій Опанасюк, волонтер Сергій Сторожук, викладач Богдан Меда, митець Любомир Мартинюк, фермер Тарас Ложенко, управлінець Роман Яковлєв. 

Фінальною частиною заходу став благодійний концерт за участі «Хореї Козацької», Едуарда Драча, сестер Тельнюк, Ореста Криси, соліста гурту «Мандри» Сергія Фоменка, дитячого ансамбля «Зернятко».

«Крила 8 сотні» зібрали на концерті жінок, що втратили чоловіків в ході бойових дій і тепер змушені самі давати раду багатодітній родині. Представляючи своїх посестер, голова правління  «Крил 8 сотні» Ірина Міхнюк подякувала їм за сильний характер, мужність і витримку, тим більше, що молодим вдовам тепер доводиться самим виховувати трьох, а то й чотирьох дітей.  

«Наша організація «Крила 8 сотні» була створена для підтримки родин загиблих. В пам’ять про мого чоловіка, в пам’ять про всіх загиблих чоловіків», - нагадала Ірина Міхнюк і повідомила, що виручені в ході проекту кошти будуть спрямовані на підтримку вдов та дітей загиблих українських воїнів. Так, фінансову підтримку отримають сім’ї загиблих бійців - Олега Корпача,  Миколи Войтова, Олексія Бакки, Володимира Момота.

Проект показав, що як в часи князівської доби, так і в сучасній українській історії не бракує славних імен, гідних називатися батьком-господарем, батьком-захисником. Тому у організаторів сміливі плани. «Ми хочемо започаткувати проект, щоб він був щорічний», - повідомив голова БФ «Єдність побратимів» Костянтин Вінніченко.

Проект «Великий тато України» проходив за підтримки Міністерства культури, Київської міськдержадміністрації, Національної опери України. Підтримали захід посли іноземних держав, зокрема представники дипломатичного корпусу Польщі і Литви, Болгарії, Сербії, Македонії, Угорщини, Республіки Корея, Аргентини, Палестини, Кувейту, Узбекистану.